сряда, 11 февруари 2015 г.

Козметично кошче #1



Здравейте отново :)! Реших да започна новата година (дааа вървя с цял месец назад :D, но просто нямах време) с публикация за изразходваните ми продукти през последните месеци. Някои от тях не са докрай употребени, но ще разберете причината за това по надолу в публикацията ми. Нека да започваме...



Изхабих един шампоан с лайка от 500 ml на Johnson`s Baby. Използвах го само за почистване на четките ми и за тази си цел се справя много добре. Почиства абсолютно всичко без проблем и винаги имам в запас от него :)


Любимият ми крем за тяло на Victoria`s Secret... Ухае просото невероятно... Ароматът му е смесица между кокос и ванилия (обожавам всичко с кокос), попива сравнително бързо и кожата остава мека и хидратирана. Кожата ми е доста суха, а през зимата положението става много зле, но този крем определено ми беше голям помощник. Не съм го купувала от България, но разбрах, че и тук са започнали да ги внасят. Бих си го купила отново, но имам доста голям запас от лосиони и кремове за тяло, така че ще остане за по - нататък.


Следват два продукта, които винаги присъстват в колекцията ми, а именно двуфазния лосион на Lancome и мицеларния разтвор на Bioderma. Обожавам ги и ще продължавам да си ги купувам. Справят се еднакво добре както с по - лек, така и с тежък вечерен грим. Двуфазния лосион сваля сенките, спиралите и очните линии от очите ми само с едно тампонче (за едното око разбира се), не ми люти, не е агресивен продукт и не оставя неприятното усещане за мазно... Мицеларната вода също се справя доста добре с грима на лицето ми, разбира се за вечерен грим ми трябват по 3-4 тампончета, но не е проблем за мен. Тя е моят must have продукт и фаворит сред всички продукти за лице.


Продължавам с лакове за нокти, които са доооста стари и вече не стават за ползване. Първите 3 са на Dior (987, 108, 999), следва един на Golden Rose (83) и 2 на CND (Raspberry Parfait 519 и Tropic Coral 521). Истината е, че за съжаление не мога да дам никакви отзиви за тях защото както казах ги имам от много време (повече от 5 години... да знам... лудост :D) и през последните години изобщо не съм ги използвала, за това реших, че е време да се разделя с тях.


Три спирали, които поне за мен не са нищо особено. Двете малки спирали на Dior ги използвах при пътувания защото са удобни. Те са част от различни комплекти на Dior, които включват сенки, руж и червила, които съм получила като подаръци от близки хора. Както казах не съм впечатлена и няма да си ги закупя в пълен размер. Другата спирала в пълен размер е на Loreal False Lash Telescopic. Нищо особено и различно от повечето спирали, които се предлагат на пазара. Не бих я закупила отново.


Следващите два продукта са така хвалената база за сенки на Urban Decay Eyeshadow Primer Potion и обожавания от мен коректор за под очи на Maybelline. Базата за сенки при мен не правеше нищо. Клепачите ми не са мазни, но доста често сенките ми се събират и тази база определено не ми помогна. Беше в комплект с палитрата ми Naked. Няма да я закупя в пълен размер. Коректорът обаче беше много любим продукт и го използвах почти всеки ден. Прикриваше тъмните кръгове и озаряваше зоната под очите ми идеално. За съжаление не беше икономичен и свърши доста бързо. По незнайни за мен причини този продукт вече не се предлага в България, но ако отново го заредят ще го купя отново със запаси при това :D



Последните продукти са в любимата ми категория за устни. На първата снимка е един гланц за устни на Estee Lauder в цвят Berry 13. Не съм го използвала изобщо защото като цяло не съм фен на гланцовете (за сметка на червилата) и не мога да дам обективни отзиви за този продукт. Имам го от много време и за това отива в коша. Следва едно от първите ми червила на някаква незнайна марка :D. Изразходвано е до край и то преди много време и нямам обяснение какво прави още в колекцията ми :D. Беше приятен розов цвят подходящ за всеки ден.
На втората снимка за 5 гланца на Dior, които имам също от повече от 5 години и съм получила като подарък от близки хора. Отново не съм ги ползвала и ги изхвърлям защото вече са много стари и не стават за използване дори и да исках.


Това бяха моите изразходвани продукти за последните месеци. Стана малко дълга публикация, но няма как. Надявам се да съм била полезна. Искам да подчертая, че мнението за продуктите е базирано изцяло на личният ми опит и по никакъв начин не съм свързана с нито една от марките, които споменах. Също искам да добавя, че всеки е различен и че ако един продукт работи добре при мен, това не означава непременно, че и при вас ще е по същият начин. 
Това беше всичко от мен за сега. 
Хубав и усмихнат ден на всички! :)

четвъртък, 11 декември 2014 г.

The Christmas Tag

                                       


Здравейте! Вдъхновена от други блогърки, които следя реших и аз да направя The Christmas Tag. А ето и моите отговори на въпросите:


1. Кой е любимият ти коледен филм?
Без изобщо да се замисля ще кажа A Christmas Carol (Коледна песен)


2. Кога отваряш подаръците си - в коледната нощ или на коледната сутрин?
Аз съм нетърпелива и ги отварям веднага щом ги получа. Какво да кажа... Още нося детското в себе си :D


3. Имаш ли любим коледен спомен?
Всеки коледен спомен за мен е любим. Обичам Коледа и обожавам прекараните моменти със семейството си по това време на годината (и не само тогава разбира се)


4. Любима празнична храна?
Обожавам сърмите и боба, но си хапвам от всичко 



5. Любим коледен подарък?
Обичам всичките си подаръци без изключение! 


6. Любим коледен аромат?
Според мен самия празник носи със себе си една много специфична миризма, която обожавам. Просто си мирише на... Коледа :). Ако изключим това много харесвам аромата на канела и мандаринки :D




7. Имаш ли някакви традиции за коледната нощ.
Нищо по - специално и различно от другите семейства


8. Как декорираш елхата си?
Всяка година украсявам елхата по различно време и избирам топки в бяло и лилаво. След това идва ред на гирляндите (също в лилаво и бяло), разни топчета и панделки. Задължително накрая на върха слагам звезда.


9. Като дете какъв подарък искаше, но така и не получи?
Семейството ми винаги ми е правило невероятни подаръци и не си спомням такъв случай


10. Най-добрата част от Коледа за теб?
Събирането със семейството и роднините ми, по - добрите и по - усмихнатите хора, който срещам по улиците и хубавото настроение, което носи този празник като цяло :)




неделя, 7 декември 2014 г.

Представям Ви моя блог

Здравейте!

Това е първата публикация в блога ми и реших да я посветя на това как са изглеждали кориците на едни от най - известните модни списания като Vogue, Glamour и Elle преди век...
                
                                                                        
                                                           
                                                                         Vogue 1910
                                                               

   Vogue 1919
 

                                                                         Vogue 1929
                                                                             

                                                                        Vogue 1930


                                                                        Vogue 1936


                                                                        Vogue 1940


                                                                      Glamour 1943


                                                                       Glamour 1944


                                                                         Vogue 1947


                                                                         Vogue 1950


                                                                           Elle 1950


                                                                         Vogue 1951


                                                                           Elle 1951


                                                                       Vogue 1951


                                                                         Vogue 1951


                                                                           Vogue 1953



Надявам се това кратко пътуване в миналото да ви е било интересни :)